Ali Banu

Ali Banu, 1976 İstanbul doğumlu. Bir Terazi burcu kadını ve merak edenler için yükselen burcunun da Terazi olduğunu belirtelim.

Daha önce rol aldığı Kalbimdeki Deniz, Seni Kimler Aldı, Kırgın Çiçekler, Kalp Atışı ve daha birçok dizi film dışında Kasım 2017 tarihinde vizyona giren Sen Kiminle Dans Ediyorsun adlı sinema filminde de Yurdagül karakteriyle karşımızdaydı.

Reklam ve tanıtım filmleri seslendirmesi de yapan oyuncu, aynı zamanda kurumsal pazarlama alanında kariyer yapmış bir profesyonel.

Oyunculuk dışında; müzik kariyerine sözleri kendisine ait şarkılarla yola koyuldu. Öykümün Kahramanı isimli albümü Mart ayının ilk haftasında tüm dijital müzik marketlerde yerini alacak.

Albümdeki şarkıların tamamının sözleri Ali Banu’ya ait; beste çalışmalarını da müzisyen Ömer Can Uslu ile beraber çalıştılar. Tüm şarkıların aranjelerini Celil Yavuz üstlenirken; Akustik, Klasik ve Elektro Gitarlarda Caner Güneysu, yine Klasik Gitarda Serhan Yasdımaz, Saksafon ve Klarnette Göksun Çavdar, Keman ve diğer yaylılarda Gündem, Bas Gitarda Görkem Oker, Ud, Cümbüş ve Buzukide Enes Gölge, Perküsyonda Mehmet Akatay gibi ülkenin önemli müzisyenleri albümdeki şarkılara hayat verdiler. “Şarkılarımın hepsinin hikâyesi var. Her biri yaşanmışlık kokuyor ve bu nedenle albümü dinleyen herkesin, kendi hikâyesine ait bir kaç şarkı bulacağını düşünüyorum” diyor.

“Oyunculuk en büyük tutkum ancak, duyguları en iyi ifade edebildiğim şeylerden birisi de şarkılar” derken; her iki mesleği de severek sürdürebileceğinin sinyallerini veriyor.

2018 Voza Prime